Načrt je bil vzpon s sedla Šajda na najvišji vrh Obirja Ojstrc (Hochobir) ter spust krožno mimo Kapelske koče (Eisenkappler Huette) in Obirske planine nazaj na sedlo Šajda. Ob prihodu na izhodišče pa naju preseneti slabo vreme, zato sprememba načrta: s sedla Šajda na Obirsko planino in naprej do Kapelske koče ter po isti poti nazaj. Proti domu se peljeva čez lepo dolino zaselkov Sele, postanek pri cerkvi v Selah. Vožnja naprej čez Borovlje, Podljubelj, pod vrhom Ljubelja skreneva v dolino Bodental do gostišča Podnar, kjer je konec ceste. Postanek v prijazni stari gostilni Deutscher Peter na avstrijski strani pred Ljubeljem …